1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Propozimi në Greqi: Athina të futet në “Lock Down” universal

Greqia po përjeton kohë jo të mira me COVID-19, ku shifrat janë në rritje teksa problemi më kryesor mbetet gjendja në spitale.

Ministri i Shëndetësisë, Kikilias ka propozuar që në mars të shtrëngohen masat kufizuese, ndërsa veçanërisht rajoni i Attikës me kryeqytetin e Athinës të futen në një ”Lock-Down” të plotë universal.

Edhe ky plan si shumë të parashikuar në Greqi do të varet nga shifrat, por tashmë autoritetet e vendit fqinj kanë zyrtarizuar se variantet e reja kanë arritur tashmë dhe po përhapen në popullatë.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com