19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Пропаднаа надежите за заживување на киносалите, новиот Бонд одложен за 2021

Дури и 007 не може да спаси тажна година за Холивуд.

Новиот филм за Џејмс Бонд, „Не е време за умирање“, е уште еден во низата блокбастери чие прикажување е одложено за следната година, додека филмската индустрија се бори да се врати назад во бизнис среде пандемија на Ковид-19.

Со одлагањето на Бонд, единствениот хит кој сè уште остнува на распоредот за 2020 година е Wonder Woman 1984, и треба да дебитира во декември на Божиќ. Другите високобуџетни филмови, вклучувајќи го „Црната вдовица“ на Марвел и продолжението на „Топ Ган“, исто така се одложени за следната година.

Премиерата на новиот во серијалот филмови за славниот таен агент 007 „Не е време за умирање“  во кој Даниел Крег по петти и последен пат ќе го игра агентот 007, е закажана за 2 април 2021 година.

Одлуката за одложување на филмот се должи на коронакризата и зголемениот број на случаи во Њујорк и Лос Анџелес, како и во Европа.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More