5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Problemet te Real Madrid nuk ndalen, yjet e skuadrës në rrezik për El Clasico

Një problem i madh për Real Madrid është shfaqur këto ditë, pasi ata mund të jenë pa disa yje në El Clasico.

MundoDeportivo raporton se rregullat e vendosura në Spanjë për COVID-19, thonë se udhëtarët nga Brazili duhet të karantinohen 10 ditë në mënyrë të obligueshme.

Kështu, Casemiro, Rodrygo, Vinicius dhe Miltao do të jenë lojtarët e prekur nga kjo masë, pasi ata do të udhëtojnë për në Brazil që të luajnë ndeshjet me kombëtaren.

El Clasico do të zhvillohet më 11 prill dhe do të jetë pikërisht pas ndeshjeve ndërkombëtare, kështu që lojtarët e lartpërmendur do të luajnë në El Clasico pa u stërvitur 10 ditë.

Vetëm në qoftë se ndryshohen rregullat apo diçka e ngjashme do të ndikojnë që këto masa të mos aplikohen.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com