15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Проблем за Косово пред дуелот со Македонија, нивниот најдобар фудбалер е позитивен на ковид-19

Голем проблем за косовската репрезентација на две недели пред дуелот со Македонија, нивниот најдобар фудбалер Ведат Муриќи има коронавирус.

Новото засилување на Лацио, Ведат Муриќи е позитивен на ковид-19, пренесуваат италијанските медиуми.

26-годишниот фудбалер кој ова лето од Фенербахче потпиша за Лацио за 19 милиони евра, во моментов е во Истанбул каде што ќе остане до два негативни теста. Тој е асимптоматичен.

Натпреварот меѓу Македонија и Косово се игра на 8. октомври, реални се шансите Муриќи да биде способен за настап до тој датум, но во овој момент тој е неизвесен, а Косово има причина за загриженост.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com