28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
VIP YJET

Princi William rezultoi pozitiv me COVID-19 në prill, e mbajti të fshehtë diagnozën

Princi William doli pozitiv për koronavirus në prill, raportojnë mediat britanike.

Ndryshe nga babai i tij, Princi Charles, i cili njoftoi një test pozitiv Covid-19 në Mars, William, 38, e mbajti të fshehtë diagnozën e tij, shkruan NBC News. Princi William, Duka i Kembrixhit, i cili është i dyti në radhë për fronin Britanik, doli pozitiv për koronavirusin në Prill, raportoi media britanike të dielën.

Pallati Kensington, rezidenca zyrtare e princit, nuk i konfirmoi ose mohoi raportet. The Sun, një tabloid britanik, raportoi së pari diagnozën, duke cituar një burim të pa emër nga Pallatit Kensington.

Ndryshe nga babai i tij, Princi Charles, i cili njoftoi një test pozitiv Covid-19 në Mars, William, 38, e mbajti të fshehtë diagnozën e tij. Nuk ishte menjëherë e qartë se sa e rëndë ishte gjendja e tij.

Prilli ishte gjithashtu kur Kryeministri britanik Boris Johnson tha se ai ishte shtruar në spital në një njësi të kujdesit intensiv pasi kishte dalë pozitiv për virusin.

Boris Johnson më vonë zbuloi se infeksioni i tij ishte aq serioz sa që i duheshin “shumë oksigjen” për të qëndruar gjallë. “Mjekët po përgatiteshin të njoftonin vdekjen e tij”, tha ai.

Boris Johnson njoftoi të shtunën një karantinë të re për një muaj pasi numri i rasteve në vend arriti në 1 milion.

“Në qoftë se nuk veprojmë, ne mund të shohim vdekje në këtë vend duke u zhvilluar me disa mijëra në ditë,” tha ai.
Vendi miratoi një bllokim tre mujor këtë vit, por numri i rasteve filloi të rritet ndërsa lehtësimet u kufizuan.

Sipas rregullave të reja, bizneset jo thelbësore duhet të mbyllen, dhe baret dhe restorantet mund të ofrojnë vetëm ‘takeout’. Shkollat, universitetet dhe vendet e ndërtimit do të lejohen të qëndrojnë të hapura.

Related posts

Nga kush pranoi dhuratë romantike Beatrix Ramosaj?

admin

Policia greke arreston këngëtarin Notis Sfakianakis, i gjendet kokainë dhe armë pa leje

admin

Adrola Dushi e mbështjellur me flamurin kuq e zi, në mes të New Yorkut

admin