19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Принц Хари загуби титула која му е при срце затоа што коментирал за изборите во САД

Огласот за неговото повлекување од функцијата генерал-капетан на кралските маринци беше објавен претходно годинава кога тој официјално се откажа од должностите во монархијата на крајот на март. Губењето на неговите воени титули, наводно, било поразувачки за војводата, а сега, весниците цитираат извори кои тврдат дека Палатата не сака да ги му врати титулите на Хари.

Принцот Вилијам би требало да го замени неговиот помлад брат како нов шеф на кралските маринци.

Овој потег, потврден од високи извори на Кралската морнарица синоќа, предвидува дека резултатот од 12-месечната ревизија над принцот Хари нема да најде причина да ги промени постоечките договори.

Експерт за кралското семејство рече дека неодамнешните коментари на војводата за претстојните претседателски избори во САД може да придонеле за статус кво состојбата.

Коментирајќи ги плановите принцот Вилијам да стане нов генерал-капетан на кралските маринци, Ричард Палмер, кралски дописник на „Дејли експрес“, рече: „Насловот во дописот не го споменува Хари, но тоа несомнено ќе биде удар за него ако се случи ова.“

Минатиот месец Меган и Хари се појавија во видео во кое навидум го поддржаа Џо Бајден на претседателските избори во ноември.

Меган ги повика Американците да гласаат на „најважните избори во нашиот живот“, додека Хари им рече на гласачите „да го отфрлат говорот на омраза, дезинформациите и негативноста на Интернет“.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More