22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Presidentja Vjosa Osmani takohet sot me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot do të takohet me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau dhe me guvernatoren e përgjithshme të Kanadasë, Mary Simon.

Në të dy takimet, Presidentja Osmani do t`i njoftojë bashkëbiseduesit për të arriturat e Kosovës dhe në të njëjtën kohë do t`i shqyrtojë mundësitë për rritje të bashkëpunimit në fusha të interesit të dyanshëm.

Sipas presidentes Osmani takimet me lidershipin e Kanadasë janë mundësi e mirë për rikonfirmim të marrëdhënieve të shkëlqyeshme me shtetin kanadez, sikurse edhe për të hapur shtigje të reja bashkëpunimi.

Related posts

Kurti e quan të domosdoshëm Vettingun: Kemi nevojë për prokurorë të drejtë e gjykatës efikasë

admin

Covid-19 në Kosovë/ Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

admin

Publikohet numri i punëtorëve në AKI-së, eksperti i sigurisë thotë se në të ardhmen kjo gjë nuk duhet të ndodh

admin