15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Presidenti kinez: Përplasja mes SHBA dhe Kinës do të ishte katastrofë

Përplasja mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të ishte një katastrofë për të dy vendet”, kështu është shprehur presidenti kinez Xi Jinping pas një komunikimi me homologun e tij amerikan Joe Biden.

Më herët Biden ishte shprehur se të dy vendet duhet të respektojnë njëri-tjetrin.

Presidenti kinez më voni nxiti rivendosjen e një dialogu me SHBA-të për të menaxhuar dhe parandaluar “keqkuptimet”.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com