18.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta për vizitë në Shkup

Shkup, 10 janar – Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nga sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare treditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Gjatë vizitës, Meta do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, konfirmuan nga Kabineti i shefit të shtetit.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se për shkak të vizitës zyrtare të presidentit shqiptar Meta, nga sot deri të mërkurën do të merren masa për regjim të veçantë të qarkullimit rrugor në zonën e gjerë qendrore të Shkupit.

SPB Shkup apelon tek të gjithë qytetarët pjesëmarrës në komunikacion që t’i binden urdhrave të policëve të uniformuar.

Related posts

Analizë: A do ta ketë Mickovski më vështirë apo më lehtë kundër Kovaçevskit, se kundër Zaevit?

admin

Malas: Për situatën në Maqedoninë e Veriut, përgjegjësi kanë e dhe disa shtete të BE-së

admin

Mickoski kërkon zgjedhje të shpejta pa qeveri teknike dhe me një njësi zgjedhore

admin