15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Presidenti i Napolit pajtohet me Guardiolan: UEFA dhe FIFA po ‘vrasin’ lojtarët

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis pajtohet me trajnerin e Manchester City, Pep Guardiola kur thotë se UEFA dhe FIFA po vrasin lojtarët.

Trajneri spanjoll Guardiola mbrojti politikën e tij të rotacionit në Manchester City dhe pretendoi se UEFA dhe FIFA ‘vranë lojtarët’ me orarin e ndeshjeve.

“Ata janë qenie njerëzore, nuk janë makina”, tha Guardiola për gazetarët. “Ata kanë nevojë për pushim. UEFA dhe FIFA vranë lojtarët sepse është shumë.

“Nuk kemi pasur një mesjavë të lirë që kur kemi filluar, as edhe një”, ka thënë ai.

Sponsor Partenopei mbështeti Guardiola dhe tha se ai  pajtohet plotësisht me ish-trajnerin e Barcelonës dhe Bayern Munchen.

“Kjo është ajo që unë jam duke thënë që kur fillova të interesohem për futbollin! Më në fund një person inteligjent dhe i përgjegjshëm. Faleminderit Guardiola”, tha presidneti Napolit.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com