15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Presidenti i La Ligas, Tebas: Florentino Perez po mban peng Barcelonën

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka deklaruar se Barcelona po mbahet peng nga Florentino Perez, pasi ai reflektoi mbi vendimet e fundit të klubit katalanas.

Tebas ka thënë se Barcelona ishte gati të nënshkruante për marrëveshjen CVC të La Ligas, por ndryshoi mendje kur Perez iu tha të mos e nënshkruanin.

“Florentino Perez e mban peng Barcelonën”, ka thënë fillimisht Tebas në intervistën e tij për gazetën Sport.

“Barcelona ishte në marrëveshje me marrëveshjen CVC për rreth një muaj, derisa Real Madridi tha jo”.

“Ka një kompleks inferioriteti në klub me Florentino Perezin”.

Gjatë intervistës, Tebas foli edhe për largimin e Lionel Messit nga Barcelona.

“Unë e di me siguri se largimi i tij nuk ishte për arsye ekonomike dhe se mund të ishte shmangur”.

Related posts

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

Kosova U-17 në konkurrencën e femrave luajti baras ndaj Bjellorusisë

Admin

Brahim Diaz nuk mendon për kthimin te Reali

Admin

Vidal dhe Correa në ekipin e Interit për ndeshjen kundër Shakhtarit

Admin

Morata dhe Dybala kryejnë vizitat mjekësore, pritet t’i mungojnë gjatë Juventusit

Admin

Pedro futet në histori të derbit, ka shënuar gola me të dyja skuadrat

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com