15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Presidenti i Federatës Italiane ka disa fjalë për përplasjen Lukaku-Ibrahimovic

Presidenti i Federatës Italiane të futbollit, Gabriele Gravina, ka komentuar përplasjen që kanë pasur Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku.

Lukaku dhe Ibrahimovic patën një duel të ashpër mes vete në ndeshjen e Coppa Italia të zhvilluar më 26 janar.

U raportua se Suedezi ka përdorur një gjuhë raciste ndaj Belgut dhe për këtë gjë akoma është duke u shqyrtuar nëse do të ketë dënim ose jo.

Gravina beson se duhet një vendim i këtij rasti duhet të merret sa më shpejt nga Prokurori Federal. “Ishte diçka jo e mirë për t’u parë dhe aspak sportive, mirëpo nuk më takon mua të flas për ndëshkime”.

Theksojmë se Lukaku dhe Ibrahimovic ishin dikur bashkëlojtarë te Manchester United dhe kishin raporte të mira.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com