17 C
Los Angeles
October 3, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Prej nesër 100 të punësuar në “Ujësjellës dhe Kanalizim” do të ngelin pa punë

Shkup, 15 shtator – Prej nesër, 100 të punësuar në NP “Ujësjellës dhe Kanalizim” do të ngelin pa punë sepse u skadon marrëveshja dhe e njejta nuk do u vazhdohet, informon Zhurnal.

Ky vendim vjen pasi kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska shkarkoi drejtin e kësaj ndërmarje, Zllatko Perinski, e në vend të tij vendosi MArjan Mitovskin.

Perinski u shkarkua përshkak dy shimeve se ka ndikuar në tenderim prej rreth 136 milion euro për ndërtimin e stacionit pastrues në Shkup, ndërsa ai akuzoi se mungon bashkëpunimi mes tij dhe Arsovskës./Zhurnal.mk

Related posts

Ligjet Lejhi/ Shekerinska e Byrnes nënshkruajnë marrëveshje mes RMV-së dhe SHBA-së

admin

Ambasadorja gjermane Holshtajn në vizitë në Kumanovë

admin

Për të mos humbur blerësit, tregtarët s’e respektojnë ligjin

admin