19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Избор од уредникот Ковид-19 Регион

Повторно висок број новозаразени во Хрватска – 234

Во последните 24 часа во Хрватска забележани се нови 234 случаи на зараза со корона вирус, објави тамошниот кризен штаб.

бројот на активни случаи во моментот во Хрватска изнесува 1.325, пренесе Индекс. Меѓу нив 297 пациенти се на болничко лекување, а 26 на респиртор.

Досега вкупно се заразени 16.827 лица, а починаа 284. Оздравеа 15.218, од кои 161 во последните 24 часа.

Во самоизолација се 7.903 лица.

Вкупно се тестирани 312.406 лица, а 5.322 во последното деноноќие.

Related posts

Пратениците изгласаа продолжување на кризната состојба и прва фаза од законот за попис

Admin

Брисел: Последните нацрт заклучоци за проширување содржат „погрешно толкување на историјата”

Admin

Бугарија го блокира потпишувањето на договор со Фронтекс поради македонскиот јазик

Admin

Совет на амбасадори: Со воведување и второ државјанство за кандидатите за амбасадори се уриваваат темелите на државата

Admin

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Транспаренси Интернешнл објави извештај за заробеноста на државите од Западен Балкан и Турција

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More