15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Пост Малоун се закити со девет „Билборд“ награди

Раперот Пост Малоун е големиот победник на музичките награди „Билборд“ во 2020 година (Billboard Music Awards). Toj си замина со вкупно девет награди, меѓу кои и онаа за најдобар уметник.

Осум негови трофеи беа доставени во количка од водителката Кели Кларксон, која ја турна кон него „во Ковид стил“.

„Не можам да те допрам, па морам да ти ги донесам на тркала“, се пошегува пејачката.

Остин Ричард Пост алијас Пост Малоун ги собра и трофеите за рап-албум, рап-изведувач, машки изведувач и други.

„Почестен сум од вашата љубов тука вечерва,“ рече тој прифаќајќи ја главната награда.

Тричасовната церемонија, која првично беше закажана за април, се одржа во Долби театарот во Лос Анџелес. Многу изведувачи настапија лично, но немаше публика во живо.

Поради доцнењето, шоуто воглавно славеше хитови од минатата година, со тоа што Лил Нас Икс однесе четири награди за неговиот хит сингл Old Town Road.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More