20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Sport

Portugalia nuk u kualifikua direkt për në “Katar 2022” – Ronaldo shpërtheu në lot

Cristiano Ronaldo u përlot në fushë në Estadio da Luz pasi Portugalia e tij nuk arriti të kualifikohej në Kupën e Botës 2022 në Katar, duke humbur ndaj Serbisë.

Portugalia kaloi në epërsi brenda dy minutave, por serbët barauan shifrat dhe më pas përmbysën rezultatin, duke zënë kështu vendin e parë në Grupin A, me Portugalinë që i duhej vetëm një barazim për t’u avancuar.

Duke humbur një shans pas golit të Mitrovicit, Cristiano Ronaldo filloi të qante pas vërshëllimës së fundit, ngjashëm me reagimin e tij kur u përjashtua me karton të kuq në debutimin e tij në Ligën e Kampionëve për Juventusin në Valencia në vitin 2018.

Portugalia është tani në play-off, së bashku me Suedinë, Uellsin, Zvicrën ose Italinë, Finlandën ose Ukrainën, Skocinë, një nga Turqia, Norvegjinë ose Holandën, si dhe Rusinë, Poloninë ose Anglinë, dhe Maqedoninë e Veriut ose Rumaninë.

Natyrisht se Portugalia ka një mundësi për të kaluar tutje, mirëpo Ronaldo e di se sa e vështirë do të jetë në play-off.

Related posts

Lëndimet e Real Madridit: Mariano jashtë për dhjetë ditë ndërsa Rodrygo dhe Casemiro janë në dyshime

admin

Agjenda e Kosovës para ndeshjes me Jordaninë

admin

“Ka mësuar gjuhën angleze”, Petit ‘spiunon’ Zidanen dhe shton thashethemet për të ardhmen e trajnerit

admin