23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Poposki: Mund të jem kandidat për kryetar të VMRO por vetëm në rrugë legjitime

Unë nuk shkoj në protestat e VMRO-DPMNE sepse mendoj se ato nuk kanë asnjë koncept dhe krijojnë konfuzion në anëtarësinë. Nëse bëjmë protesta, ata duhet të kenë një qëllim, tha Nikola Poposki në një intervistë në ‘Vetëm e vërteta’ në Kanal 5.

Pas të gjitha rrjedhave natyrore të partisë, Mickoski ishte pasardhësi natyror në krye të partisë. Unë mund të jem kandidat për kryetar të VMRO-DPMNE por vetëm në një mënyrë legjitime, thotë Poposki.

Problemi me memorandumin bullgar është se ato janë në vijën e rezistencës më të vogël dhe fakti është se Bullgaria është në një pozitë delikate si një anëtare e BE-së për sa i përket gjyqësorit.

Pozicioni bullgar është reduktuar në faktin se “kamioni” me dokumente arkivore është në Sofje dhe ata që duan mund të tregojnë se çfarë mund dhe nuk munden, sepse Maqedonia nuk kishte një shtet në atë kohë, tha Poposki.

Related posts

Drejtoresha e QIK-ut, Sermine Purrini: Unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar rrugëtimin për një Çair më të gjelbër

Admin

Sadi Bexheti sot realizoi takim me nëndegët Vëllazërimi dhe Gam Gam

Admin

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Admin

539 të infektuar, 41 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Admin

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Admin

Vërshime në Veles, përmbyten një pjesë e rrugëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com