1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Ponte Prizreni vazhdon rrugën drejt kreut, mposht Vëllaznimin

Vëllaznimi është mposhtur nga Ponte Prizreni me rezultat 92:112 në Gjakovë.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Superligës së Kosovës në basketboll, Ponte Prizreni ka marrë fitoren e radhës.

Qysh në fillim të ndeshjes u pa një lojë më e mirë nga Ponte Prizreni, ku edhe fituan çerekun e parë me rezultat 36:23.

Christopher Hortman ishte lojtari më i mirë i Vëllaznimit, i cili arriti që të realizoi 35 pikë, 11 kërcime dhe pesë asistime.

Te Ponte Prizreni lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Divine Myles me 39 pikë.

Vëllaznimi (në vendin e gjashtë) ka katër fitore dhe 12 humbje, kurse Ponte Prizreni (si e dyta në ligë me 27 pikë) ka 11 fitore dhe pesë humbje.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com