14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Kronika

Policia sekuestroi 30 kilogramë peshk në afërsi të Strugës

Strugë, 17 janar – Nëpunës të policisë nga Departamenti për Krim Ndërkufitar pranë Qendrës Rajonale Perëndim sot sekuestruan 30 kilogramë peshk të freskët te një shtetas shqiptar në rrugën e vjetër Ohër – Strugë, në afërsi të vendit të quajtur “Sateska”.

Zëdhënësi i SPH Ohër, Stefan Dimoski informoi se peshku është gjetur në një automobil “opel zafira” me targa të Shqipërisë.

“Gjatë kontrollit të realizuar të automjetit ‘opel zafira’ me targa të Shqipërisë, i drejtuar nga J.A. (52), shtetas i Republikës së Shqipërisë, te vendi Sateska, në afërsi të Strugës, ishin gjetur dhe sekuestruar edhe 265 pjesë peshk i freskët, me peshë të përgjithshme prej rreth 30 kilogramë. Peshku ishte ruajtur në hapësirën e bagazhit të automjetit”, deklaroi Dimoski.

Sipas tij, kundër J.A. do të parashtrohet aktakuzë adekuate.

Related posts

Arrestohet një grabitës nëntëmbëdhjetë vjeçar, zbardhen tre vepra penale

admin

Policia e Kosovës konfiskon armë e municion në Viti

admin

Suspendohen dy policë, u përfshinë në aktivitete dhe komente politike

admin