23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Kronika

Policia kap dy shtetas të huaj që tentuan të futen ilegalisht në Kosovë

Zyrtarët policorë të Stacionit të Policisë Kufitare-Hani Elezit, në hyrje për në Republikën e Kosovës, në Terminalin Doganor, kanë kontrolluar me pajisje të veçantë një kamion me targa të Maqedonisë Veriore, i cili vinte i ngarkuar nga Turqia.

Gjatë kontrollimit, pas sinjaleve të marra është vendosur që rimorkio të hapet për kontrollim më të detajuar.

Pas kontrollit, në rimorkion e kamionit janë hasur dy emigrantë A. Z. nga Algjeria i cili nuk posedonte dokumente identifikimi dhe T. A. nga Libia me një pasaportë të Libisë. Të dyshuarit ishin futur në rimorkio të kamionit duke dëmtuar një pjesë të mbulojës së rimorkios.

Gjatë intervistimit të tyre, ata deklaruan se kanë ardhur nga Greqia në Maqedoninë Veriore para dy ditëve dhe me pas kanë tentuar të futen në Kosovë. Rasti është duke u trajtuar në koordinim me prokurorin kujdestar.

Related posts

Rrahje në semafor në Shkup, i riu e sulmon me grushta, plaku ia kthen me shqelma (Video)

Admin

Vëllai zbulon mesazhin e fundit me 28-vjeçarin që vdiq pasi ra nga kati i pestë i hotelit në Tiranë

Admin

Policia godet fajdexhinjtë: Tetë të arrestuar në Pejë, Gjakovë dhe Prizren – u konfiskohen mbi 100 mijë euro dhe tri vetura (Pamje nga operacioni)

Admin

Gjithsej 173 kundërvajtje në komunikacion në Shkup

Admin

Arrestohet një person nga Shkupi për përdorim të armës

Admin

Ndalohet një person për pjesëmarrje ose organizim i grupit kriminal të organizuar, ka të bëjë me zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com