-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Policia hedh poshtë pretendimet e Harryt dhe Meghan lidhur me çështjen e sigurisë

Policia ka hedhur poshtë pretendimet e Harryt dhe Meghan, duke thënë se çifti nuk kishin të drejtë për truproja sepse si individë privatë ata nuk ishin më të kërcënuar.

Masa për të hequr sigurinë e Princit Harry, Meghan Markle dhe djalit të tyre nuk kishte asnjë lidhje me qëndrimin e Pallatit ndaj Archie që të bëhej princ, shkruan Daily Mail.

Princi Harry pretendoi në bisedën me Oprah se kur Sussexët ishin në Kanada atij iu tha ‘në një njoftim të shkurtër se siguria do të hiqej’.

Meghan gjithashtu pretendoi se vendimi për të mos e bërë djalin e saj një princ do të thoshte se ai nuk do të merrte mbrojtje nga policia.

Por, mbrojtja e policisë gjatë gjithë ditës kuptohet se është marrë kur ata u larguan si anëtarë të familjes mbretërore, pas një takimi të organit qeveritar që mbikëqyr mbrojtjen.

Princi Charles atëherë thuhet se tha se nuk do të financonte sigurinë e tyre private nga paratë e tij.

Supozimi nga Harry që taksapaguesit do të financonin sigurinë pasi ai dhe Meghan u larguan nga Mbretëria e Bashkuar u quajt dje ‘arrogant’ dhe ‘i papunueshëm’.

Ish-kryeinspektori Dai Davies, i cili drejtoi njësinë e mbrojtjes së familjes mbretërore të Policisë Metropolitane, tha se planet e çiftit ishin ‘krejtësisht joreale’ dhe mund të kishin vënë në rrezik policinë britanike.

Davies tha se ishte ‘tronditur’ sepse çifti priste që taksapaguesit britanikë të merrnin faturën, vlerësuar në 4 milion funta në vit.

Ai shtoi: ‘Ishte krejtësisht joreale të mendohej se ata mund të vazhdonin të kishin ekipin e tyre të mbrojtjes mbretërore që punonte në Amerikë, në fakt kjo do të vinte në rrezik jetën e tyre [policore]. ”

Titulli i Archie, ose titulli i ardhshëm, ishte në qendër të intervistës bombë të Sussexëve me Oprah Winfrey të dielën.

Meghan tha se djalit të saj ia kishin mohuar titullin e princit dhe akuzuan Pallatin Buckingham për dështimin për ta mbrojtur atë duke i mohuar atij sigurinë 24/7.

Ajo tha që Archie ishte duke u bërë një princ dhe nuk ishte vendimi i saj dhe as i Harryt dhe tha se ishin zyrtarët e Pallatit ata që zbuluan që Archie ‘nuk do të merrte siguri’.

Burimet i thanë “The Telegraph” se arsyeja që çifti humbi privilegjet e tyre të sigurisë ishte sepse ata u larguan nga detyra si mbretërorë të vijës së parë”. 

Related posts

Melinda Ademi paralajmëron këngën e re “Melodia”, derisa sjell edhe një video me lëvizje provokuese

Admin

Bebe Rexha merr vëmendje duke ekspozuar linjat trupore në kostumin me dekolte të hapur

Admin

Fero sjell këngën e re “Bella” me protagoniste në klip bashkëshorten Arbenita Ismajlin

Admin

Morena Taraku transformohet në personazhin e Chun-Li për festën e Halloween

Admin

A do ta veshë Paris Hilton Valentino në ditën e saj të dasmës?

Admin

“Ishin shumë emocione të bukura”, Bora Zemani flet për ndjesitë e puthjes së jashtëzakonshme me Donaldin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com