23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Policët “Tigrat” në stërvitje taktike në Ohër

Ohër, 11 shtator – Pjesëtarët e Njësisë speciale antiterroriste “Tigrat” prej sot e deri në pesë ditët e ardhshme do të mbajnë aktivitete stërvitore taktike tek Kanali studentor në Ohër.

Sipas kumtesës së policisë, aktivitetet e stërvitjes do të zhvillohen në zonën e policisë liqenore në Ohër, dhe gjatë stërvitjeve taktike, të cilat do të realizohen në periudha të ndryshme të ditës, do të përdoren municione manovruese.

Gjatë stërvitjeve, do të merren të gjitha masat e nevojshme të sigurisë, për shkak të të cilave, qytetarët luten për mirëkuptim dhe respektim të udhëzimeve të nëpunësve policorë. 

Related posts

Drejtoresha e QIK-ut, Sermine Purrini: Unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar rrugëtimin për një Çair më të gjelbër

Admin

Sadi Bexheti sot realizoi takim me nëndegët Vëllazërimi dhe Gam Gam

Admin

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Admin

539 të infektuar, 41 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Admin

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Admin

Vërshime në Veles, përmbyten një pjesë e rrugëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com