2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Pochettino jep lajmin e fundit mbi të ardhmen e Mbappes

Trajneri i ri Mauricio Pochettino është i bindur se 22 vjeçari do të qëndrojë në Parkun e Princave për një kohë të gjatë, pavarësisht se ishte i lidhur vazhdimisht me një lëvizje në Real Madrid.

Pochettino ka zhvilluar një intervistë të gjatë me MARCA, ku edhe ka konfirmuar qëndrimin e Kylian Mbappes në Paris Saint-Germain.

Ka shumë spekulime dhe raportime të ndryshme se Real Madrid janë të interesuar për të siguruar shërbimet e francezit Mbappe.

Edhe Pochettino mendon njësoj: “Është e vërtetë se ka shumë spekulime por dëshira e klubit dhe sigurisht e imja është që ai të qëndrojë këtu edhe për shumë vite të tjera”, u shpreh ai.

“Ai duhet të marrë një vendim për të ardhmen, ai duket shumë i lumtur dhe i përkushtuar në projektin e klubit”.

Mbappe, ashtu si Neymar, ka një kontratë në PSG deri në vitin 2022 dhe flitet shumë për të ardhmen e tij, ndërsa vetë PSG-ja ka qenë e lidhur me Lionel Messin dhe Sergio Ramosin.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com