2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Plani i PSG-së: Neymar rinovon para 28 prill, presioni shtohet te Mbappe

PSG ka vetëm një qëllim, të sigurojë vazhdimësinë me dy yjet Neymar dhe Kylian Mbappe.

Klubi francez ka përgatitur strategjinë për t’i bindur dy yjet e skuadrës të rinovojnë kontratën.

Më e komplikuar për momentin duket se do jetë ta bindin Kylian Mbappe, ngase Neymar thuhet se ka pranuar dhe mungon vetëm nënshkrimi.

PSG i ka dhënë brazilianit ultimatum për dy javë që të rinovojë kontratën, me të cilën do mbetet në “Parkun e Princave” në vitin 2027.

Nënshkrimi me brazilianin, do ishte mesazh për të bindur Mbappen, mënyrë për ta bindur ta shohin që është e ardhmja dhe projekti është fitues.

PSG është duke i bërë presion Mbappes që të vendos për të vazhduar dhe këtë e ka dëshmuar presidenti Nasser Al-Khelaifi përmes një deklaratë pas fitores ndaj Bayernit: ‘Kylian dhe Neymar nuk kanë arsye për t’u larguar”.

Me kontratën e re, do këtë rritje në pagë

Sipas L’Equipe, Mbappe pos presionit ka pasur telefonata të shumta javën e kaluar dhe PSG dëshiron ta rregullojë sa më shpejtë të jetë e mundur. Atij do i rritet paga në 30 milionë euro për vit dhe të rinovojë deri në vitin 2024.

Në rast që Mbappe rinovon deri në 2025, Al Khelaifi mund ta lejojë të largohet në vitin 2023 për një vlerë të caktuar të parave.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com