30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Pjanic: Jam në klubin më të mirë në botë, dua të fitojë të gjithë titujt

Mesfushori i Barcelonës, Miralem Pjanic është i lumtur të skuadra e re, derisa synon të fitojë të gjithë trofetë e mundshëm.

Pjanic në verë iu bashkua Barcelonës në shkëmbim me Arthur Melon.

Boshnjaku ndihet i lumtur të Barcelona, duke e quajtur klubin më të mirë në botë, derisa theksoi se dëshiron të fitojë të gjithë titujt e mundshëm.

“Jam në klubin më të mirë në botë dhe me stilin e lojës që gjithmonë doja të luaja”.

“Por, ende nuk jam i kënaqur. Dua të kem mundësinë dhe të fitojë tituj të mëdhenj. Ky është qëllimi im. Të jem më i miri dhe të fitojë të gjithë titujt”, theksoi ai.

Barcelona momentalisht renditët në pozitën e tetë me 11 pikë, nëntë pikë mbrapa liderit Real Sociedad.

Related posts

Zidane: Jam i bindur se do kemi ndeshje të mirë, nuk e mendoj të ardhmen

admin

Gjiganti gjerman kërkon sulmuesin nga Kosova

admin

“Gjashtë të mëdhenjtë” e Premierligës vihen pas Ramosit

admin