9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Pirlo merr lajm të mirë përpara ndeshjes ndaj Napolit, Demiral shërohet nga COVID-19

Mbrojtësi i Juventusit, Merih Demiral është rikuperuar nga COVID-19.

Lojtari ishte infektuar me COVID-19 gjatë ndeshjeve me kombëtare kundër Turqisë javën e kaluar.

Një deklaratë nga klubi konfirmohet që Demiral testoi negativë në dy dy teste, kështu që tani është rikuperuar nga koronavirus.

Prandaj ai nuk është më nën izolim dhe mund të bashkohet me skuadrën për trajnim nesër në mëngjes.

Mbetet të shihet nëse ai do të jetë në dispozicion për ndeshjen me Napolin, e cila luhet nesër me fillim nga ora 18:30.

Kjo do të thotë se vetëm Leonardo Bonucci dhe Federico Bernardeschi janë ende COVID-pozitivë në skuadrën e Juve.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com