-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Pirlo merr lajm të mirë, një lojtar shërohet nga COVID-19

Juventus njofton se Rodrigo Bentancur është rikuperuar nga COVID-19.

Reprezentuesi i Uruguait doli pozitiv me COVID-19 më 4 mars dhe pritet të rikthehet në fillimin e prillit.

“Rodrigo Bentancur i është nënshtruar siç duhet protokolleve për të dalë negativë në rezultat”, thuhet në njoftimin zyrtar të Juventusit.

“Lojtari për këtë arsye është rikuperuar dhe nuk është në izolim nga dita e sotme, ku edhe është bashkuar me klubin.”

Zonja e Vjetër do të luajë ndaj Beneventos të dielën në Allianz Stadium, nga ora 15:00.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com