30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport

Pesë vite kontratë dhe dhjetë milionë në sezon – Varane është i Unitedit

Raphal Varane është vetëm pak orë larg prezantimit si lojtar i Manchester United.

Mbrojtësi po largohet nga Real Madridi, pasi nuk arriti marrëveshje për rinovim të kontratës.

Sipas asaj që raporton Marca, francezi tashmë ka arritur marrëveshje me Djajtë e Kuq për të kaluar në Ligën Premier.

Pesë vite kontratë dhe një pagë rreth dhjetë milionë euro në sezon, është marrëveshja e Unitedit me Varanen.

Real Madridi thuhet se i ka bërë sërish ofertë francezit për të rinovuar kontratën, mirëpo nuk kanë marrë përgjigje.

Kështu, Varane është rrugës për t’u bërë lojtar i Unitedit në një shumë të transferimit mbi 50 milionë euro.

Related posts

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

Admin

Australianet vendosin rekord botëror në not

Admin

Drilon Ibrahimi theu rekordin shtetëror edhe pse gara për të në Lojërat Olimpike përfundoi

Admin

Xhudisti shqiptar i pafat: Lëndohet në xhiron e parë, u dashtë intervenimi mjekësor

Admin

Osmani: Majlinda është Kosova, për ne mbetet kampione olimpike e përhershme

Admin

Driton Kuka shkruan me shumë emocion pas eliminimit befasues të Majlinda Kelmendit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More