19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Zaev do të takoj të hënën dyshen Sela-Gashi për ligjin për shtetësi

Shkup, 7 prill – Zhurnal – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të takoj të hënën dyshen politike shqiptare, më saktë krerët e koalicionit ASH-AAA, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për ligjin për shtetësi që mban të bllokuar Kuvendin, transmeton Zhurnal.

Lajmin e kanë konfirmuar burime të sigurta të cilat i kanë thënë Alsatit se takimi do të zhvillohet në Kuvend me fillim nga ora 11:00.

Në takim përveç liderëve do të jenë të pranishëm edhe koordinatorët e grupeve parlamentare, Skender Rexhepi (ASH-AAA) dhe Jovan Mitrevski (LSDM).

Related posts

Editorial: Me ndihmën e ndërkombëtarëve të zbulohen përgjegjësit e pasaportave false!

Nefail Emini

Shkon në 25 mijë numri i të vaksinuarve në QS “Boris Trajkovski”

Nefail Emini

Zaev dhe opozita shqiptare arrijnë marrëveshje për “Shtetësinë”

Nefail Emini

Sela për Ademin: Të mos qëndrojnë prapa dyerve kur ne bëjmë takime

Nefail Emini

Kalendari i rregullativës tatimore – vegël e re e MF-së për rritjen e transparencës

Nefail Emini

Shtetësia dhe injeksioni ekonomik antikovid, dy imperative pa alternativë

Nefail Emini

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More