18 C
Skopje, NM
03/03/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Shqipëri, sot rinis mësimi në sistemin parauniversitar

Pas një jave që u detyruan të bënin mësimin online, si pasojë e motit me temperatura të ulëta, sistemi parauniversitar në Shqipëri rikthehet në programin e mëparshëm të parashikuar në Ministria e Arsimit.

Sipas këtij skenari, nxënësit që frekuentojnë ciklin fillor dhe maturantët do ta ndjekin mësimin në shkollë, ndërsa nxënësit e klasave të 6-11 do ta bëjnë atë të kombinuar.

Siç raporton A2, në udhëzimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet gjithashtu me dije se shkollat e mesme në Tiranë, Fier, Vlorë, Berat, Durrës, Gjirokastër, Lezhë, Lushnje, Pogradec dhe Kamëz, që cilësohen zona me përhapje të lartë të koronavirusit do ta vazhdojnë mësimin online deri në vendimin e Komitetit Teknik që pritet këtë javë.

Related posts

Gjermania do të përgjojë partinë e ekstremit të djathtë AfD

Zekirija Haxhiu

“Ky është një veprim armiqësor”/ Partia e Viktor Orban largohet nga grupimi i Partive Popullore Europiane

Zekirija Haxhiu

Dritan Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, dora e drejtësisë ka filluar të funksionojë

Zekirija Haxhiu

Shtëpi të shembura dhe makina të dëmtuara, çfarë la pas tërmeti i fuqishëm në Greqi

Zekirija Haxhiu

Shumica parlamentare “në respirator”/ Edhe sa do të mund të mbijetojë !?

Zekirija Haxhiu

Ministri Hoxha pret ndryshimet ligjore për blerje të duhanit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More