19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Covid-19 Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Qytetarët me shtetësi të dyfishtë, a do të mund të vaksinohen në Maqedoni?

Në Click Plus në TV21, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe u pyet edhe për qytetarët që janë me shtetësi të dyfishtë a do të mund të vaksinohen në Maqedoni, siç ishte raste me shtetasit maqedonas të cilët u vaksinuan në Serbi.

Filipçe, për këtë tha se me rritjen e vaksinave kundër virusit korona do të jetë e mundur të diskutohen të gjitha opsionet.“Kishim iniciativë nga përfaqësuesit e ambasadave, pa dashur të marr përparësinë e dikujt, por ata shprehën interes dhe pyetën nëse dhe si mund të vaksinohen”, ka deklaruar Filipçe, përcjell Zhurnal.mk

Related posts

Analizë/ Edhe vota e fundit do të jetë përcaktuese për kryetarin e ri të Strugës

Nefail Emini

Editorial: Me ndihmën e ndërkombëtarëve të zbulohen përgjegjësit e pasaportave false!

Nefail Emini

Shkon në 25 mijë numri i të vaksinuarve në QS “Boris Trajkovski”

Nefail Emini

Zaev dhe opozita shqiptare arrijnë marrëveshje për “Shtetësinë”

Nefail Emini

Sela për Ademin: Të mos qëndrojnë prapa dyerve kur ne bëjmë takime

Nefail Emini

Kalendari i rregullativës tatimore – vegël e re e MF-së për rritjen e transparencës

Nefail Emini

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More