19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

E fundit: Ora policore fillon nga ora 20:00, mbyllen të gjitha kafenetë dhe restorantet

Shkup, 5 prill – Zhurnal.mk – Sot Qeveria e RMV-së ka sjellë vendim që ora policore të zgjatet, dhe atë duke filluar nga ora 20:00 dhe të përfundojë në ora 05:00, raporton Zhurnal.

Sipas kryeministrit Zaev, lloji britanik i covid 19 ka qenë më i vështirë për gjithë pacientët të infektuar dhe ka marë më tepër jetë.

Kryeministri Zaev njofton se përshkak që jemi në prag të festave, Qeveria ka vendosur që të marë masa shtesë në mbrojtje të shëndetit kolektiv. Kështu, Qeveria vendosi që ora policore të fillojë nga ora 20:00 deri në ora 05:00, duke filluar nga nesër (06.04).

Gjithashtu, do të ndalohet edhe puna e objekteve hotelierike duke filluar nga data 07.04 e deri më 20.04. Restorantet dhe kafenetë do të mbyllen tërësisht dhe do të mund të shërbejnë vetëm me dërgesa nëpër adresa.

Gjithashtu, mbyllen edhe bastoret. Do të mbyllen edhe fitnes qendrat, pishinat, dhe të gjitha objektet për sport.

Kryeministri Zaev bën apel deri tek të gjithë qytetarët që të mos dalin pa nevojë dhe të respektojnë masat.

Related posts

Analizë/ Edhe vota e fundit do të jetë përcaktuese për kryetarin e ri të Strugës

Nefail Emini

Editorial: Me ndihmën e ndërkombëtarëve të zbulohen përgjegjësit e pasaportave false!

Nefail Emini

Shkon në 25 mijë numri i të vaksinuarve në QS “Boris Trajkovski”

Nefail Emini

Zaev dhe opozita shqiptare arrijnë marrëveshje për “Shtetësinë”

Nefail Emini

Sela për Ademin: Të mos qëndrojnë prapa dyerve kur ne bëjmë takime

Nefail Emini

Kalendari i rregullativës tatimore – vegël e re e MF-së për rritjen e transparencës

Nefail Emini

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More