23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Përplasja e ashpër e Ibrahimovicit me Leivan – asnjë lojtar i Lazios nuk ‘guxoi’ të ballafaqohej me suedezin

Zlatan Ibrahimovic nuk kurseu pothuajse askënd në rikthimin e tij te Milani, duke trajtuar Lucas Leiva si të ishte një djalë i vogël

Sulmuesi 39-vjeçar bëri një ndikim të menjëhershëm kur hyri në përballjen ndaj Lazios të dielën.

Ai hyri në lojë në minutën e 60 -të dhe gjeti rrjetën vetëm shtatë minuta më vonë.

Ante Rebic asistoi te lojtari suedez, i cili shënoi lehtas në portën kundërshtare, duke sinjalizuar kështu rikthimin.

Pastaj, momente para përfundimit të ndeshjes, ish-lojtari i Manchester United u përplas me ish-mesfushorin e Liverpoolit, Lucas.

Braziliani u fut në përplasje me Ibrahimovicin që kapi kundërshtarin për qafe dhe po e mbante atë shtrënguar.

Ibrahimovic kishte disa fjalë, por asnjë lojtar i Lazios nuk u përball me të për incidentin.

Maurizio Sarri, megjithatë, mori një karton të kuq pas protestave të tij ndaj zyrtarëve të ndeshjes. 

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com