30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Kronika

Përleshje fizike mes disa personave në Han të Elezit

Disa persona janë përfshirë në një përleshje fizike ditën e diel në Han të Elezit.

Rasti ka ndodhur rreth orës 15:30.

“Raportohet se disa persona janë përfshirë në një përleshje fizike (rrahje) në mes veti. Gjatë përleshjes janë përdorur edhe mjete të forta. Si pasojë e përleshjes (rrahjes) një mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore për çka dhe i është ofruar tretmani mjekësor në Emergjencën e Ferizajt. Në lidhje me rastin janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovarë”, thuhet në njoftimin e bërë nga Policia.

Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, kurse tre të dyshuarit tjerë janë liruar në procedurë të rregullt. 

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Kroaci: Aksidentohet autobusi nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

Admin

Plagosje me armë në Shkodër/ 52 vjeçari dërgohet me helikopter tek Trauma

Admin

Po kultivonte kanabis në shtëpinë e tij, prishtinasi lajmërohet vetë në polici

Admin

Zhduket një vajzë në Prizren

Admin

Arrestohet 40-vjeçari nga Gostivari, kapet me lëndë narkotike

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More