30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

Përfundon takimi i KSI-së, nuk ka masa të reja restriktive

Shkup, 19 korrik – Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme nuk propozoi masa të reja restriktive, transmeton Zhurnal.

Autoritetet në vend konsiderojnë se gjendja është stabile për momentin dhe nevojitet vaksinim më masiv që të parandalohet paraqitja e një vale të re.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani shënon 155922, i të shëruarve 150170, i të vdekurve 5487 ndërsa rastet aktive shënojnë 265.//Zhurnal.mk

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More