10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Përfundon pjesa e parë, Barcelona po fiton lehtësisht ndaj Levante

Pas 45 minutave të pjesës së parë, Barcelona po udhëheq 2-0 ndaj Levantes si mysafire në kuadër të javës së 36-të në La Liga.

Lionel Messi u tregua i jashtëzakonshëm me golin e tij të shënuar në minutën e 25-të, në gjysëm vollej.

Ousmane Dembele asistoi për golin e shënuar nga Pedri në portën e zbrazët.

Me këtë rezultat, Barcelona është në kreun e tabelës me 78 pikë, derisa Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë nga një ndeshje më pak.

Image

Blaugranët patën disa raste në këtë pjesë, mirëpo nuk arritën t’i shfrytëzoni të gjitha.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More