12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Përfundon pa fitues spektakli i gjashtë golave mes Llapit dhe Drenicës, ndajnë pikët edhe Trepça ’89 – Feronikeli

Llapi dhe Drenica ka përfunduar pa fitues pas gjashtë golave të shënuar, derisa nuk ka pasur fitues as në Mitrovicë mes Trepça-89 dhe Feronikeli, ndeshje të vlefshme për xhiron e 24-të në Superligën e Kosovës.

Llapi dhe Drenica ishte ndeshje interesante që përfundoi me rezultat të barabartë 3 – 3.

Ishte Arbnor Ramadani që me një supergol realizoi për shifrat 1 – 0.

Mysafirët u kthyen në lojë përmes Gjonit që barazoi në momentet e fundit të pjesës së parë (45+3), rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Në pjesën e dytë, Drenica ishte më agresivë dhe gjeti golin e epërsinë përmes Kreshnik Ukës (56′), kurse fitoren e vulosi Dionis Cikani (75′).

Llapi u rikthye në lojë duke ngushtuar epërsinë përmes Engjëll Hotit (82’), derisa Ahmed Januzi barazoi shifrat në fund (88’).

Pas këtij barazimi Llapi renditët në pozitën e shtatë me 27 pikë, derisa Drenica në pozitën e nëntë me 25 sosh.

Ndërsa, në ndeshjen e zhvilluar në Mitrovicë, Trepça ’89 dhe Feronikeli kanë ndarë pikët.

Dy skuadrat zhvilluan lojë ofensivë, por assesi s’ia dolën t’i konkretizojnë rastet duke e mbyllur ndeshjen me rezultat siç nisi.

Trepça ’89 mban pozitën e pestë me 32 pikë, derisa Feronikeli në të gjashtën me 28 sosh.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com