19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Përfundon mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve në PD, Xhaferraj i del në mbrojtje Bashës: Vendimi u mor në limite kohore

Ka përfunduar mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve në Partinë Demokratike, të cilët u thirrën nga Basha për të diskutuar mbi vendimin për përjashtimin nga Grupi parlamentar të ish kryeministrit Sali Berisha.

Mbledhja që nisur në orën 11:00 të paradites së sotme.

Në përfundim të kësaj mbledhje deputeti Ferdinant Xhaferaj në një prononcim të shkurtër për mediat mbështeti vendimin e liderit demokrat duke thëne se janë shmangur kostot afatgjate të PD dhe Shqipërisë.

“Vendimi u mor në limite kohore, mendoj se është një nga vendimet që merr parasysh eliminimin e kostove afatgjata për PD, që do të thonë kosto të gjata për Shqipërinë. Janë kthyer në stres për Shqipërinë”, u shpreh ai.

Related posts

‘Lufta’ me COVID-19, mbërrijnë edhe 29,250 doza Pfizer në vendin tonë

Admin

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: Rregjistrohen 295 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit

Admin

Nikolla pret ambasadorin e Zvicrës: Fuqizim i bashkëpunimit parlamentar dhe mbështetje për reformat

Admin

Mbi 97 për qind e familjeve në Shqipëri nuk i plotësojnë nevojat për ushqim e veshje

Admin

Manastirliu me fëmijët e shtëpisë së “Zyber Hallulit”: Vit shkollor të mbarë dhe të shëndetshëm

Admin

Nga New Yorku në Prishtinë/ Rama viziton nesër Kosovën, zbardhet axhenda

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com