5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Perez i hap derën mundësisë së largimit të Varanes

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka konfirmuar që mbrojtësi Raphael Varane mund të largohet nëse nuk është i lumtur.

Francezi kërkohet me ngulm nga Manchester United, ku shihet si partneri ideal i Harry Maguire.

Fituesi i Kupës së Botës do jetë agjent i lirë pas 18 muajve dhe Perez është i hapur ta shesë nëse lojtari dëshiron.

74-vjeçari ka konfirmuar se nëse Varane nuk do të qëndrojë, atëherë është i lirë të largohet gjatë një intervistë për El Larguero.

“Varane? Jam i lumtur me skuadrën tonë. Nëse lojtarët nuk duan të qëndrojnë në Madrid, ata mund të largohen”, deklaroi ai.

Pos të ardhmes së Varane, në dyshime mbetet edhe e ardhmja e Sergio Ramos, derisa Reali ka siguruar shërbimet e David Alabas për pesë vite.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com