24.8 C
Skopje, NM
25/06/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Për të dytë ditë rradhazi, asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë

Për të dytën ditë me radhë, në Kosovë nuk u konfirmua asnjë rast i vdekjes nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se në 24 orët e fundit ka diagnostikuar 46 raste të reja pozitive nga testimi i 580 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak po ashtu janë shëruar 62 pacientë.

Kosova i ka regjistruar rastet e para me koronavirus më 13 mars.

Që atëherë janë konfirmuar gjithsej 15,620 raste pozitive, 625 viktima dhe 13,554 të shëruar.

Raste aktive vazhdojnë të mbeten edhe 1,441.

Related posts

Vuçiq paralajmëron takim në kuadër të mini-Shengenit

NEFAIL EMINI

Daçiq: Serbia asnjëherë nuk do t’i bashkohet Perëndimit për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

NEFAIL EMINI

Aleksandër Vuçiç: Serbia së shpejti nis ndërtimin dhe rindërtimin e spitaleve në Kosovë

NEFAIL EMINI

Një tjetër shtet e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

NEFAIL EMINI

Samit dy ditor i BE-së në Bruksel

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Sijarto paralajmëron BE-në: Do ta humbni Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More