11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Për të dytë ditë rradhazi, asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë

Për të dytën ditë me radhë, në Kosovë nuk u konfirmua asnjë rast i vdekjes nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se në 24 orët e fundit ka diagnostikuar 46 raste të reja pozitive nga testimi i 580 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak po ashtu janë shëruar 62 pacientë.

Kosova i ka regjistruar rastet e para me koronavirus më 13 mars.

Që atëherë janë konfirmuar gjithsej 15,620 raste pozitive, 625 viktima dhe 13,554 të shëruar.

Raste aktive vazhdojnë të mbeten edhe 1,441.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com