15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Për shkak të rikonstruimit të rrjetit të shpërndarjes, Resnja dhe Prespa nesër 10 orë pa energji elektrike

Shkup, 12 shtator – Banorët e qytetit të Resnjes dhe të gjitha vendbanimeve në Prespë sot nga ora 08:00 deri në ora 18:00 do të jenë pa energji elektrike.

Siç informojnë nga EVN Maqedoni SHA në këtë periudhë ekipet e Elektrodistribucija do të punojnë në rindërtimin dhe modernizimin e rrjetit me qëllim të përmirësimit të cilësisë së furnizimit me energji elektrike për banorët e Resnjes dhe Prespës.

“Për shkak të realizimit të ndërhyrjes, në këtë periudhë e tërë Komuna e Resnjës do të mbetet pa furnizim, gjegjësisht qyteti i Resenjes dhe të gjitha vendbanimet në Prespë”, thonë nga EVN Maqedoni SHA. 

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com