12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Pendarovski uron presidenten e re të Kosovës, Vjosa Osmanin

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski e uroi presidenten e sapozgjedhur të Kosovës, Vjosa Osmani.

“Urime për Vjosa Osmanin, presidenten e re të Republikës së Kosovës. Besoj se bashkëpunimi midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të vazhdojë me një intensitet edhe më të fuqishëm, në frymën e fqinjësisë së mirë dhe marrëdhënieve miqësore”, shkroi presidenti në profilin e tij në Tuiter.

Mandatin pesë vjeçar në krye të vendit, Osmani e mori nga Kuvendi i Kosovës të dielën (4 prill). Presidentja e re e Kosovës, Vjosa Osmani sot edhe zyrtarisht e mori detyrën nga ushtruesi i deritanishëm i këtij funksioni, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, informoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Related posts

VMRO-DPMNE me shumë vërejtje për procesin zgjedhor

Admin

Spasovski: Kaluam një proces të qetë zgjedhor

Admin

Në një vendvotim në Llabënishtë do të votohet deri në orën 22:00

Admin

Përfundon votimi, fillon numërimi i votave

Admin

Bujar Osmani: Likovën, Sarajin dhe Pllasnicën fitojmë që në rreth të parë

Admin

Dalja në zgjedhje në Komunën e Likovës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com