5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Pendarovski: Të vaksinohen, mos frikësohen

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka qëndruar sot në Shtip.

Ka mbikëqyrur realizimin e procesit të vaksinimit anti-Covid.

Me këtë rast, ka bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen në numër sa më të madh dhe të mos frikësohen.

“Ajo çfarë kërkojmë dhe që filloi mbrëmë, duhet të vazhdojë në kontinuitet. I ftoj qytetarët të vaksinohen në numër sa më të madh, të mos frikësohen, të mos bien pre e lajmeve të rreme, të mos besojnë në trillime të ndryshme. Si çdo kund në botë, imunizimi masiv është mënyra e vetme për të parandaluar virusin korona dhe të tejkalojmë pandeminë e Kovid-19”, tha Pendarovski, transmeton TV21.

Related posts

KSHZ hedh poshtë ankesat e partisë “E majta” në Maqedoni

Admin

Shilegov e paralajmëroi dislokimin e Hekuranës, Çimentores dhe industrisë tjetër të rëndë nga Shkupi

Admin

Dimitrov: Politika e vetos krijon ambient negativ dhe është investim në bërjen e armiqësisë

Admin

Analizë/ Votat e Besës mund të bëjnë dallimin në Tearcë, por kanë peshë të caktuar edhe në Gostivar, Çair dhe Strugë

Admin

Funksionar i lartë i LSDM-së: Nëse bie Shkupi, bie edhe Qeveria e Zaevit

Admin

Bexheti falenderon strukturat e partisë për fitoren madhështore në Saraj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com