DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Pendarovski nesër mbledh Këshillin e Sigurisë

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë në Presidencë për të diskutuar për gjendjen politike dhe të sigurisë. “Nesër, 23 shtator të vitit 2020, duke filluar prej ora 12:00 në Kabinetin e Presidentit ‘Vila Vodno’, do të mbahen seanca e Këshillit të sigurisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, informuan nga nga Presidenca.

Në takim është ftuar edhe Erolld Musliu, drejtori i i Agjencisë për zbulim, Viktor Dimovski, drejtori i Agjencisë për siguri kombëtare, Zoran Angelovski, drejtori i Agjencisë operative-teknike dhe Vasko Gjurçinovski, komandanti i Shtabit të përgjithshëm të Armatës së RMV-së.

“Në seancën e tetë të Këshillit për siguri do të diskutohet për gjendjen politike dhe të sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO”, njoftojnë nga Presidenca, duke paralajmëruar edhe konferencë për media nga Presidenti Stevo Pendarovski.

Related posts

Aleksandër Vuçiç: Serbia së shpejti nis ndërtimin dhe rindërtimin e spitaleve në Kosovë

NEFAIL EMINI

Një tjetër shtet e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

NEFAIL EMINI

Samit dy ditor i BE-së në Bruksel

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Sijarto paralajmëron BE-në: Do ta humbni Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

Rikthehen tensionet ne Detin Mesdhe

NEFAIL EMINI

Këshilli për Bashkëpunim Rajonal do ta prezantojë Barometrin Ballkanik 2021

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More