22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Pendarovski e priti presidentin polak Duda në Vila Vodno

Shkup, 19 nëntor – Presidenti Stevo Pendarovski paradite me nderime më të larta shtetërore dhe ushtrake në Vila Vodno e ka pritur presidentin e Republikës së Polonisë, Andzhej Duda, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Është paraparë që dy presidentët të mbajnë tet-a-tet takim, pas çka vijon mbledhje plenare e dy delegacioneve.

Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti Duda do të realizojë takim edhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi dhe me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev.

Pendarovski dhe Duda do të marrin pjesë dhe do të mbajnë fjalim në hapjen e Forumit ekonomik Poloni-Maqedoni e Veriut, që do të mbahet në hotelin Meriot në Shkup.

Dy presidentët do të vendosin kurorë lulesh në varrin e Goce Dellçevit në kishën “Shën Spasi”.

https://www.facebook.com/SPendarovski/videos/274059764663713/

Related posts

Shpërblehen pjesëtarët e Armatës për punën e dhënë në shuarjen e zjarreve në Maqedoninë e Veriut

admin

Maqedonia e Veriut merr sinjale pozitive nga Bullgaria

admin

Zaev fton liderët e partive politike në pushtet për të formuar Qeverinë e re

admin