23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

Pendarovski do të jetë Presidenti i parë që do të vizitojë Greqinë

Shkup, 11 shtator  – Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski në intervistën e mbrëmshme në emisionin “360 gradë” zbuloi se në tetor do të bëjë një vizitë zyrtare në Republikën e Greqisë, ndërsa do të jetë presidenti i parë i Maqedonisë së Veriut që do të vizitojë zyrtarisht atë vend.

“Në fillim të tetorit, më 5 dhe 6 tetor, duhet të bëhet vizita e parë zyrtare e një Presidenti të Maqedonisë së Veriut në Republikën e Greqisë”, tha ai.

Pendarovski do të ketë takime me kryeministrin grek dhe kryetarin e parlamentit, ndërsa është i mundshëm edhe një takim me kreun e opozitës.

Related posts

Drejtoresha e QIK-ut, Sermine Purrini: Unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar rrugëtimin për një Çair më të gjelbër

Admin

Sadi Bexheti sot realizoi takim me nëndegët Vëllazërimi dhe Gam Gam

Admin

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Admin

539 të infektuar, 41 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Admin

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Admin

Vërshime në Veles, përmbyten një pjesë e rrugëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com