12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Pele emëron futbollistin që e sheh si trashëgimtar: Unë e shoh veten tek ai

Një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, Pele, ka treguar lojtarin që e konsideron sikurse trashëgimtar të tij.

Në një intervistë me Le Parisien, legjenda e Brazilit, Pele, tha: “Kylian Mbappe mund të bëhet trashëgimtari im, dhe nuk po e them këtë si shaka”.

Ai tutje tregoi se si e sheh veten e tij në lojtarin francez. “Ai ka një shpejtësi të madhe dhe mund të driblojë njësoj sikurse unë”, thotë Pele.

Kjo është një zemërgjerësi e madhe nga Pele, duke marrë parasysh zakonin e tij për të rritur golat e tij sa herë që dikush i afrohet thyerjes së rekordit të tij.

Ai është i impresionuar me yllin e PSG dhe kjo do të thotë shumë për Mbappen.

Në këtë sezon, Mbappe ka shënuar 23 gola në të gjitha garat tashmë, ku 18 nga ata vijnë prej Ligue 1.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com