5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Pavarësisht ndryshimit të rregullave, The Weeknd do vazhdojë ta bojkotojë “Grammyn”

The Weeknd thotë se do vazhdojë ta bojkotojë “Grammy Awards”.

The Weeknd thotë se ai nuk do ta paraqesë muzikën e tij te Grammy, për shkak të një mungese të vazhdueshme besimi te çmimet, pavarësisht nga një ndryshim i fundit në rregullat e votimit, shkruan BBC.

Vitin e kaluar, ylli i quajti organizatorët “të korruptuar” pasi albumi i tij After Hours dështoi të merrte një nominim të vetëm.

Ai i përmendi veçanërisht të ashtuquajturit “komitete sekrete” të cilët diktojnë të nominuarit në listën e ngushtë.

Të shtunën, Akademia e Regjistrimit njoftoi se ata do të hiqeshin, por The Weeknd tha se kjo nuk ishte e mjaftueshme.

“Besimi është prishur për aq kohë midis organizatës Grammy dhe artistëve sa nuk do të ishte e mençur të ngresh një flamur fitoreje”, tha ylli, emri i vërtetë i të cilit është Abel Tesfaye, në një intervistë për Variety.

Këngëtari kanadez, i cili më parë ka fituar tre Grammy, e quajti lëvizjen për të shpërndarë këto komitete “një fillim të rëndësishëm” por shtoi: “Industria dhe publiku ashtu duhet të shohin sistemin transparent me të vërtetë në lojë për fitoren që do të festohet”.

“Unë mbetem i painteresuar për të qenë një pjesë e Grammyt, veçanërisht me pranimin e tyre të korrupsionit për të gjitha këto dekada. Unë nuk do të paraqes muzikën time në të ardhmen”, përfundoi artisti. 

Related posts

Kim Kardashian feston ditëlindjen e 41-të, familjarët e urojnë me fotografi të vjetra

Admin

“Mbarova mbas teje”/ Fifi i këndon Granitit, banorët brohorasin

Admin

Wanda Nara pranon se ka tradhtuar në të kaluarën

Admin

Ekipi i Dua Lipës do të ndihmojë në përzgjedhjen e këngëtarit për të përfaqësuar Mbretërinë e Bashkuar në “Eurovision 2022”

Admin

“Familjen time e ruaj vetë nga bushtrat” – Wanda ribashkohet me Icardin

Admin

Arbenita Ismajli duket në formë të mrekullueshme në pozat e reja e veshur në të zeza

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com