20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Pasi e kishin sulmuar me mjete të forta një person, arrestohen babë e birë në Gjakovë

Një ngjarje ka ndodhur në qytetin e Gjakovës kjo pasi sipas policisë babë e djalë kanë sulmuar fizikisht një person tjetër me mjete të forta. Pas intervenimit të policisë viktima është dërguar për tretman mjekësorë sepse kishte pësuar lëndime të renda trupore.

“Janë arrestuar dy të dyshuar  meshkuj kosovarë (babë e djalë) pasi që të njëjtit, kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar , duke e goditur atë me mjete të forta. Si pasoj e sulmit viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore për çka dhe i është ofruar tretmani mjekësorë”, raporton policia.

Të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Related posts

Sanksionohen 107 shoferë në Shkup

admin

MPB: Arrestohet krimineli i kërkuar me urdhërarrest qendror

admin

Gjendet trupi i pa jetë i një femre në liqenin e Badovcit

admin