13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Bota

Pas një skandali jep dorëheqjen kryetarja e parlamentit

Kryetarja e parlamentit norvegjez, Eva Kristin Hansen dha dorëheqjen, pas protestave për një apartament të financuar nga taksapaguesit, që ajo kishte në zotërim në Oslo.

Hansen i tha transmetuesit norvegjez NRK se ”mendonte se ishte e paarsyeshme që parlamenti të kishte një kryetare parlamenti të hetuar nga policia”.

Ajo tha se ”kontaktoi kreun e partisë së saj dhe kreun e grupit parlamentar për të thënë se do të largohej nga posti i presidentes së legjislaturës”.

48-vjeçarja u vu në shënjestër pasi u zbulua se ajo mund të ketë pasur padrejtësisht një apartament në kryeqytetin norvegjez

Hansen pretendon se ajo i ka keqkuptuar rregullat, çka duket se ka habitur një numër politikanësh norvegjezë.

Related posts

Austriakja e pavaksinuar, Carina: I shikoj njerëzit në kafene, por mua nuk më lejohet të hyj

admin

Koalicioni i Maduros fiton zgjedhjet në Venezuelë

admin

Tre persona të arrestuar nën Aktin për Terrorizëm pas shpërthimit në Liverpull

admin